חיפוש
  • חיים מחשבים

טיפים לתחזוקת מחשב נייד

טיפים לתחזוקת מחשב נייד

ניקיון המסך אפשר להגיד שהמסך הוא העיניים של המחשב והעיניים שלנו. חשוב שהמסך יישאר נקי, ויאפשר לנו לעבוד בנוחות בלי להוציא לעצמנו את העיניים. אסור בשום אופן לגעת עם האצבעות במסך בגלל השמנוניות התמידית שיש באצבעות, ואסור בשום פנים ואופן לנקות מסך מחשב נייד עם מטלית רגילה או באמצעות בגד! ניקוי המסך ע"י אמצעי שאינו מתאים, יסיר את הציפוי הדק נגד קרינה ובוהק, ובעצם יהרוס את המסך ואת העיניים שלנו. לכל מחשב נייד ניתן לקנות ערכת ניקוי מסך בכל חנות מחשבים. ניקיון המקלדת  מכירים את הלכלוך שמצטבר מתחת למקלדת? כדי להוציא אותו הפכו את המחשב הנייד, ונערו אותו מעט כדי להוציא את הלכלוך. לאחר מכן, קחו ספוג פלא, ונקו בעזרת הפינות שלו בין המקשים. חשוב להדגיש, כי הספוג צריך להיות יבש לחלוטין! שיטה נוספת לניקוי היא בעזרת מברשת קטנה (כמו זאת של מכונת התספורת לדוגמא). ניקיון החומרה לאחר שדאגנו לחוץ, חשוב גם לשמור על מחשב נייד נקי מבפנים. הרשת שורצת בוירוסים ותוכנות ריגול, שיכולות להרוס ולמחוק לנו את כל המידע שקיים על המחשב. לכן, אחת הפעולות הראשונות שיש לעשות עם מחשב נייד, היא לעדכן את תוכנת ההפעלה שלו, לוודא שחומת האש (FireWall) פועלת ומעודכנת, ושתוכנה להגנה מוירוסים מותקנת על המחשב. השתמשו ברכיבים מקוריים – כל חנות מחשבים היום מוכרת מוצרים נלווים שמתאימים לכל מחשב נייד, אבל חשוב מאד לשים לב מה קונים ולמקוריות המוצר. לדוגמא, סוללות או מטענים לא מקוריים, יכולים להרוס את המחשב או לפחות לפגוע בתפקוד התקין שלו, לכן חשוב לשים לב שקונים רכיבים של חברה מוכרת ומחנות אמינה. תקלות קטנות שאפשר לתקן לבד חימום יתר- למחשבים ניידים יש נטייה להתחמם, בייחוד באזור הסוללה. החימום יכול לגרום להאטה ואף לקריסה של המערכת. יש לשים לב ולעבוד עם מחשב נייד, כשפתחי האוורור שלו לא חסומים. במידה והמחשב הנייד ממשיך להתחמם, ניתן לרכוש משטח קירור. משטח קירור הוא לרוב 2 מאווררים, שמקררים את המחשב מלמטה ומתחברים לחיבור ה USB. סגירת המסך- כשסוגרים את המסך של מחשב נייד לרוב הוא נכנס למצב שינה או מכבה את עצמו. כדי לבטל את האופציה הזאת, ניתן להיכנס ללוח הבקרה, ולשנות את ההגדרה ב"אפשרויות סגירת צג". מים – במידה ונשפכים מים על מחשב נייד, יש לכבות אותו באופן מיידי עם לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה, ולנתק את המטען (במידה ומחובר) ואת הסוללה. לאחר מכן, יש להפוך לייבוש למספר שעות, כדי להוציא ממנו את כל הנוזלים. לאחר מספר שעות קחו אותו למעבדת מחשבים, כדי שיפתחו אותו וינקו אותו גם מבפנים – הפעולה הזאת חשובה כדי למנוע קורוזיה ברכיבים הפנימיים של המחשב. שימו לב- אין להפעיל בשום פנים ואופן את המחשב מרגע שנשפכו המים ועד חזרתו ממעבדת המחשבים! כדי למנוע מצב כזה הימנעו משתייה ואכילה בקרבת מכשירים אלקטרוניים בכלל או מחשב נייד בפרט- ואם אתם בכל זאת עושים זאת, השתדלו לא לעשות את זה מעל המקלדת. לא חבל? מזל טוב רכשתם מחשב נייד חדש! הנה מספר טיפים שיעזרו לכם לשמור על עליו:

ניקיון המסך המסך הוא העיניים של המחשב והעיניים שלנו. חשוב שהמסך יישאר נקי, ויאפשר לנו לעבוד נוח בלי להוציא לעצמנו את העיניים. אסור בשום אופן לגעת עם האצבעות במסך , ואסור לנקות מסך מחשב נייד עם מטלית רגילה או באמצעות שולי הבגד! ניקוי המסך ע"י אמצעי שאינו מתאים, יסיר את הציפוי הדק נגד קרינה ובוהק, ובעצם יהרוס את המסך ואת העיניים שלנו. לכל מחשב נייד ניתן לקנות ערכת ניקוי מסך בכל חנות מחשבים. או שאל את טכנאי המחשבים

ניקיון המקלדת  הלכלוך שמצטבר מתחת למקלדת! כדי להוציאו היפכו את המחשב הנייד, ונערו אותו מעט כדי להוציא את הלכלוך. לאחר מכן, קחו ספוג פלא, יבש לחלוטין! ועברו בעדינות על המקשים שיטה נוספת לניקוי היא בעזרת מברשת קטנה המגיעה לפינות המקשים

ניקיון החומרה חשוב גם לשמור על מחשב נייד נקי מבפנים. הרשת שורצת בוירוסים ותוכנות ריגול, שיכולות להרוס ולמחוק לנו את כל המידע שקיים על המחשב. , אחת הפעולות הראשונות שיש לעשות עם מחשב נייד, היא לעדכן את תוכנת ההפעלה שלו, לוודא שחומת האש (FireWall) פועלת ומעודכנת, ושתוכנה להגנה מוירוסים מותקנת על המחשב. השתמשו ברכיבים מקוריים – כל חנות מחשבים היום מוכרת מוצרים נלווים שמתאימים לכל מחשב נייד, אבל חשוב מאד לשים לב מה קונים ולמקוריות המוצר. לדוגמא, סוללות או מטענים לא מקוריים, יכולים להרוס את המחשב או לפחות לפגוע בתפקוד התקין שלו, לכן חשוב לשים לב שקונים רכיבים של חברה מוכרת ומחנות אמינה.

תקלות קטנות שאפשר לתקן לבד חימום יתר- למחשבים ניידים יש נטייה להתחמם, בייחוד באזור הסוללה. החימום יכול לגרום להאטה ואף לקריסה של המערכת. יש לשים לב ולעבוד עם מחשב נייד, כשפתחי האוורור שלו לא חסומים. במידה והמחשב הנייד ממשיך להתחמם, ניתן לרכוש משטח קירור. משטח קירור הוא לרוב 2 מאווררים, שמקררים את המחשב מלמטה ומתחברים לחיבור ה USB.

סגירת המסך- כשסוגרים את המסך של מחשב נייד לרוב הוא נכנס למצב שינה או מכבה את עצמו. כדי לבטל את האופציה הזאת, ניתן להיכנס ללוח הבקרה, ולשנות את ההגדרה ב"אפשרויות סגירת צג".

מים – במידה ונשפכים מים על מחשב נייד, יש לכבות אותו באופן מיידי עם לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה, ולנתק את המטען (במידה ומחובר) ואת הסוללה. לאחר מכן, יש להפוך לייבוש למספר שעות, כדי להוציא ממנו את כל הנוזלים. לאחר מספר שעות קחו אותו למעבדת מחשבים, כדי שיפתחו אותו וינקו אותו גם מבפנים – הפעולה הזאת חשובה כדי למנוע קורוזיה ברכיבים הפנימיים של המחשב. שימו לב- אין להפעיל בשום פנים ואופן את המחשב מרגע שנשפכו המים ועד חזרתו ממעבדת המחשבים! כדי למנוע מצב כזה הימנעו משתייה ואכילה בקרבת מכשירים אלקטרוניים בכלל או מחשב נייד בפרט- ואם אתם בכל זאת עושים זאת, השתדלו לא לעשות את זה מעל המקלדת. לא חבל?

0 צפיות

Heading 1

  • Facebook Social Icon