חיפוש
  • חיים מחשבים

מה הוא וירוס דלת אחורית?back door virus

מה הוא וירוס דלת אחורית?back door virus וירוס ה חודר למחשב ((back door דרך פרצת אבטחה המאפשרת גישה למידע חסוי ללא צורך באימות זיהוי של מבצע החדירה

הסבר: בואו נגיד שבשביל לאבטח את דלת הכניסה הביתה החלפתם את המנעול בבית למנעול רב בריח, אתם מרגישים בטוחים, פורץ עים מפתח עיוור יפתח את המנעול החדש שהתקנתם ללא כל קושי ויחדור הביתה! כך עובד וירוס ה back door על מנת לפרוץ למחשב שלכם!

סוס טרויאני (Trojan horse) היא תוכנת מחשב מזיקה המנסה לחדור למחשב תוך התחזות לתוכנה תמימה, סוס טרויאני מועבר למחשב, ב 2 אופנים עיקריים 1. דרך האימייל, שליחה של קובץ שנשלח ומורד על ידי המשתמש. בדרך כלל תהיה בהורדה משהו משעשע שידחוף אתכם לשתפו עם החברים שלכם ולגרום בעצם להפצתו ברשת בלי שהתכוונתם או ידעתם!

רוגלה (באנגלית: spyware) או תוכנת ריגול, העוקבת בחשאי אחר הרגלי הגלישה של המשתמש במחשב שבו הותקנה ומעבירה מידע על הרגלים אלו לאתרים ששתלו אותה. הרוגלות נועדו לזהות את העדפותיו של המשתמש ואת תחומי העניין שלו, בדרך כלל כדי להתאים לו פרסומות אישיות בעת הגלישה ולהפיק מהן רווח כלכלי.

הרוגלות מצורפות לתוכנות שאם קראתם את הסכם ההתקשרות לפני התקנתן לא הייתם מעיזים להתקינן . בהסכימנו להתקין את התוכנה, מסכים המשתמש להתקין גם את הרוגלה, לרוב מבלי להיות מודע לכך (שכן רוב המשתמשים כלל אינם טורחים לקרוא את הסכם השימוש).

0 צפיות

Heading 1

  • Facebook Social Icon