חיפוש
  • חיים מחשבים

מי עוקב אחריך ברשת?

מי עוקב אחריך ברשת? ספק שירותי האינטרנט שלך? הממשלה?. גוגל עוקב אחריך בכל מקום ברשת, וגם במצב לא מקוון. אבל מה עם אתרי מדיה חברתית, כמו פייסבוק?

המעקב בפייסבוק אינו דומה לגוגל. ענקית המדיה החברתית מקבלת קנסות של מיליארדי דולרים בגין הפרת תקנות פרטיות, מעקב ושיתוף נתונים בארצות הברית, האיחוד האירופי, ומדינות בודדות ברחבי העולם.

האם אתה יכול לחסום מעקב בפייסבוק? האם זה אפשרי להפסיק את פייסבוק לעקוב אחריך ברחבי האינטרנט? אתה בהחלט יכול לנסות. כך תוכלו להפסיק את פייסבוק לעקוב אחר התנועות המקוונות שלכם. איך פייסבוק עוקבת אחריך?

1. מעקב אחר תוספים כמו Facebook ו- Like

כפתורי ה"אוהב "ו"השתף" בפייסבוק שנמצאים כמעט בכל אתר שופכים נתונים בחזרה לאלגוריתם הפרסום של פייסבוק. נוכחות כפתורי השיתוף החברתי בפייסבוק פירושה שפייסבוק מרימה את הנתונים שלך, ללא קשר אם יש לך חשבון או לא. (מה הוא פרופיל צל בפייסבוק?)

פייסבוק משקיעה זמן לא מבוטל בהגנה על נוהלי הנתונים שלה. הרעב של הרשת החברתית למידע האישי של המשתמשים הביא לכך שהיא נוקטת בכל האמצעים הדרושים לקטוף כמה שיותר נתונים.

המשמעות היא שגם אם לעולם לא תירשמו לפייסבוק, לרשת החברתית יהיה קצת מידע עליכם. והכל בזכות פרופילי צל. אבל מה הם פרופילי הצל של פייסבוק? ויש לך כזה? המשך לקרוא כדי לגלות ...כדי להבין מהם פרופילי צל, שקול אנלוגיה זו. נגיד שיש שני חברים, יובב ושמשון. אף אחד מהם לא נמצא בפייסבוק.

אבל יובב נכנע ונרשם. הוא יוצרת חשבון, מתקין את האפליקציה ומתחיל לעבוד בבניית הפרופיל שלו. תוך כדי הקמה, פייסבוק שואלת את יובב התרצה לספק את אנשי הקשר שלה כדי לעזור לפייסבוק לאתר את חבריה הקיימים באתר. יובב חושבת שזו דרך נהדרת להתחיל את חיים בפייסבוק ומעניק אישור לפייסבוק.

למרות שזה עשוי להישמע מספיק לא מזיק, תוך איסוף נתונים מהטלפון של יובב האלגוריתמים של פייסבוק אוספים גם פרטים על כמה מחבריו שאין להם חשבון פייסבוק.

פייסבוק מנצלת את ההזדמנות הזו כדי לבנות פרופילים על סמך הנתונים המקדימים שרכשה. זה כולל שם, מספר טלפון, כתובת דוא"ל ועוד. לפיכך, גם אם מעולם לא נרשמת לפייסבוק, החברה יכולה לקבל את המידע שלך בתיק, ותחושה גסה של מי שאתה. הבנתם את זה ??

חיים סיטבון טכנאי מחשבים בנתניה ובשרון

0 צפיות

Heading 1

  • Facebook Social Icon